Newcastle United si ako nováčik Premier League nevedie vôbec zle. Mužstvo sa nachádza na bezpečnej trinástej priečke, no od zostupového pásma ho delia len dva body. Je tak pochopiteľné, že počas zimy bude chcieť španielsky manažér Rafael Benítez svoj káder doplniť. V anglických médiách sa objavili špekulácie, že do Anglicka by mohol zavítať hráč slávneho Realu Madrid.

Benítez ma s týmto španielskym veľkoklubom skúsenosti, pretože do januára 2016 bol manažérom práve Realu. Vedenie klubu ho ale po neuspokojivých výsledkoch vyhodilo už po siedmych mesiacoch a jeho nástupcom sa stal Zinedine Zidane. V novom pôsobisku ale začal Rafa veľmi úspešne, keď dokázal Newcastle hneď vo svojej prvej sezóne doviesť do Premier League.

Teraz sú ale jeho starosti úplné iné, pretože klub sa chce za každú cenu udržať v tejto súťaži. Pomôcť by mu od januára mohol odchovanec Realu Achraf Hakimi, ktorý v tejto sezóne debutoval v A-mužstve “Bieleho baletu”. 19-ročný pravý bek je druhou voľbou trénera Zidana. Ten samozrejme uprednostňuje Daniho Carvajala a práve túto situáciu chce Benítez využiť.

Kluby majú v najbližších dňoch začať rokovať o hosťovaní do konca sezóny. Získať ho ale nebude jednoduché, pretože o mladého Maročana prejavili záujem aj Sporting Lisabon a Real Betis. Zostáva tak otázkou, aká bude nakoniec Hakimiho budúcnosť. Posledné slovo má ale jeho materský klub Real Madrid.

Achraf Hakimi

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter, YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.