S klubom Newcastle United sa spája v tomto období veľké množstvo futbalistov, keďže mu ide o záchranu a behom jesene boli „straky“ kúpené ultrabohatými arabskými majiteľmi. Zatiaľ však tých posíl až toľko nedorazilo. Dvojica Chris Wood a Kieran Trippier je ale skúsená a sú veľmi zaujímavými novými tvárami v kabíne.

Keďže veľký problém má Newcastle behom tejto sezóny najmä v defenzíve, azda najnevyhnutnejším sa javí posilnenie na stopérskom poste, veď žiaden klub nedostáva v Premier League 2021/22 viac gólov na zápas. A práve o to sa má vedenie pokúšať. Newcastle by podľa anglických médií mohol získať 2-násobného reprezentanta Anglicka.

James Tarkowski má 29 rokov a viac ako päť sezón je oporou Burnley. Avšak, práve tento klub figuruje na poslednom mieste v Premier League, čo znamená, že kvalitný stopér by sa mohol veľmi reálne ocitnúť v League Championship. Jeho prestup do Newcastlu by ale mohol byť dvojitou záchranou, a to tak pre „Dúbravkovcov“ ako aj pre samotného anglického obrancu. Otázkou je ochota Burnley predať svoju hviezdu, no aj prípadná suma, ktorá by klub obmäkčila.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený James Tarkowski (@tarky19)

Zdroj: Dailymail.co.uk | Foto: Instagram/MartinDubravka