Už v minulej sezóne na seba upozornil svojimi výkonmi hlavne na antukových turnajoch. Fanúšikom svojím herným štýlom v istých veciach pripomínal slovenského Nadala. Ľavá ruka, obdivuhodná bojovnosť v každej výmene a neuveriteľné lopty, ktoré dokázal vrátiť späť. Áno, je to aktuálne slovenská tenisová singlová jednotka Alex Molčan.

Ten sa v dnešnom zápase prvého kola Australian Open predstavil proti Rusovi Romanovi Safiullinovi, ktorý bol na tento zápas „nominovaný ako Lucky Looser”. Molčan mal pôvodne hrať proti svetovej osmičke z Nórska Casperovi Ruudovi, ktorý však nenastúpil kvôli zraneniu členka. Alex sa o zmene súpera dozvedel na poslednú chvíľu, no možno práve táto skutočnosť mu otvorila bránu do druhého kola.

Priebeh zápasu

Slovenský tenista vstúpil do zápasu veľmi dobre, keď hneď v úvode dokázal súperovi zobrať podanie a do konca prvého setu mu neponúkol ani jedinú brejkbalovú príležitosť a set dotiahol do víťazného konca 6:3. V druhom sete už bol Rus ako vymenený, v šiestej hre dokázal Molčana brejknúť, no v závere setu stratil vedenie a slovenský hráč dokázal set dotiahnuť až do tajbrejku. Po veľkom boji si druhý set na svoje konto pripísal Molčan a mal tak zápas výborne rozbehnutý. Tretí set si pre seba ukradol ruský hráč, kedy po ošetrovaní Molčana za stavu 5:5 dokázal tento fakt využiť vo svoj prospech a set vyhrať 7:5.

Vo štvrtom sete si Molčan držal výborné čísla, až dostal v 8. game brejkbalovú príležitosť, ktorú využil. Išiel tak podávať na celkové víťazstvo v zápase, no Rusova kontra na seba nenechala dlho čakať a hneď v ďalšej hre slovenského reprezentanta rebrejkol. Tento set znova vyvrcholil v tajbrejku, v ktorom si Molčan vybudoval až 4-bodový náskok, ktorý však dokázal Safiullin zmazať. Ani to však nezabránilo Alexovi zabojovať aj napriek kŕčom, ktoré boli evidentné a jeho bojovnosť môže byť príkladom pre ďalších športovcov. Slovenský zástupca zápas vyhral 6:3, 7:6 (9), 5:7, 7:6 (6) a postupuje do druhého kola Australian Open, kde sa stretne so Španielom Pablom Andujarom.

VIDEO zo zápasu nájdete >>TU<<

V jednej výmene spadol Molčan na zem kvôli kŕčom do obidvoch nôh, ktoré ho počas zápasu sprevádzali. Veľmi pekné gesto predviedol Rus Safiullin, ktorý mu po tomto momente pomohol vstať a odprevadil ho. Diváci ho za to vyprevadili obrovským potleskom. Gratulujeme Alex a prajeme veľa šťastia v ďalšom kole. Zároveň klobúk dole pred veľmi pekným gestom, ktoré predviedol Safiullin, čím si určite získal veľké množstvo fanúšikov.

Zdroj: Twitter/TennisPodcast/ | Foto: Twitter/TennisPodcast/,  Instagram/slovensky_tenisovy_zvaz, Eurosport.de/tennis/