Z toho, že futbalista pôsobí v jednej z top piatich líg sveta sánky ešte nepadajú. Dôležité je, aby sa hráč v konkrétnej lige presadil. Čo z toho, že je v ambicióznom klube, keď vysedáva iba na lavičke. Kariéru má len jednu a ak mu liga nesadne, logickým vyústením je odchod.

Po fantastických výkonoch v Poľsku si Lukáša Haraslína vytipovalo talianske Sassuolo. Spočiatku tam Slovák bol len hosťovaní, no v septembri 2020 ho taliansky klub kúpil natrvalo. Lenže tam sa nepresadil a po roku putoval na hosťovanie do Sparty Praha. V Česku zažil znovuzrodenie a v 30 zápasoch ligy a Európskej ligy UEFA zaznamenal Haraslín 5 gólov, 7 asistencií a mal veľký vplyv na hru Sparty v útočnej zóne.

Hosťovanie Haraslína sa automaticky mohlo zmeniť na trvalý prestup po splnení určitých podmienok v podobe počtu odohratých zápasov. To sa stalo skutočnosťou a 26-ročný útočník ostáva pôsobiť na Letnej. Skvelá forma a pravidelná účasť v základnej zostave, čo viac si futbalista môže priať. Čoskoro by mohol Haraslín znova preraziť v reprezentácií.

Zdroj|Foto: Twitter/AC Sparta Praha