Čo vám napadne ako prvé, keď sa povie Real Madrid? Možno najväčší a najúspešnejší tím futbalovej histórie, možno El Clásico, možno klub (finančne) neobmedzených možností. Každopádne by to boli najrôznejšie superlatíva. My vám avšak prinášame päť faktov, ktoré vás možno poriadne zaskočia.

 

Fakt číslo 1 – Žiadny tripple v histórii klubu

Hoci Real získal 34 ligových titulov, 19 krát ovládol Copa del Rey a 13 krát Ligu Majstrov, nikdy nevyhral všetky tieto súťaže súčasne. Ak by sme si odmysleli obdobie pred sezónou 1955/56, keď sa na scéne po prvý krát objavila Liga Majstrov (resp. jej právoplatný predchodca PMEK), tak od tej doby vyhral domáci ligu 30 krát a pohár 10 krát. No proste na rozdiel od FC Barcelony, Manchestru United, Bayernu či Interu Miláno mu to zatiaľ súdené nebolo.

Fakt číslo 2 – Najdrahší prestup

Real Madrid je veľmi bohatý a behom histórie získal ohromné množstvo hviezd za veľké peniaze. Podľa oficiálnych údajov je najdrahšou posilou klubu Eden Hazard, ktorý stál 115 miliónov eur. Táto suma avšak nestačí ani na to, aby mal Real zastúpenie v TOP5. Eden Hazard je aktuálne až 8. najdrahší futbalista histórie.

> pokračovanie na druhej strane