Futbalový program v sobotu priniesol viacero zaujímavých momentov a konfrontácií. Ronaldov návrat na Old Trafford, prestrelka Dortmundu s Leverkusenom či zaujímavý duel medzi Leicestrom a Manchestrom City.

Všetky tri spomínané zápasy mali spoločný menovateľ. Hráči s portugalskou národnosťou boli kľúčovými postavami týchto duelov.

Cristiano Ronaldo oslávil svoj návrat na Old Trafford dvoma presnými zásahmi do siete Newcastlu, čím obrovskou mierou prispel k výhre Manchestru United nad Strakami v pomere 4-1. V tomto zápase sa ukážkovým presným zásahom blysol aj Ronaldov krajan Bruno Fernandes, ktorý upravoval skóre duelu na 3-1 a definitívne zlomil nádeje hostí na bod.

V Premier League ešte ostaneme. Na King Power Stadium sa odohral duel “majstrovských” klubov Anglicka. Leicester privítal Manchester City, no od začiatku bolo jasné, kto si prišiel po 3 body. Citizens štatisticky prevalcovali Líšky, keď v tomto zápase vyslali až 25 striel – 8 do priestoru brány, domáci sa zmohli len na 6, z toho iba jedna smerovala na bránu. Zápas rozhodol v 62. minúte Bernardo Silva – reprezentant Portugalska.

Ďalší Portugalčan, ktorý zohral počas soboty kľúčovú rolu bol Raphaël Guerreiro. Ten sa vo farbách Borussie Dortmund predstavil na ihrisku Leverkusenu, pričom tento zápas priniesol bohatú gólovú nádielku. Po šialenom priebehu a viacerých zvratoch dokázal Dortmund zvíťaziť na pôde Farmaceutov v pomere 4-3. Guerreiro sa blysol dôležitým a zároveň parádnym gólom na 3-3 z priameho kopu.

guerreiro

Foto: Twitter