Anglická Premier League má pred sebou poslednú tretinu súťaže. Na rozdiel od boja o titul, v ktorom drží všetky tromfy v rukách Chelsea, medzi strelcami favorit nie je. Teda rozhodne nie len jeden…

Do konca súťaže ostáva ešte trinásť kôl a v hre je stále šesť reálnych kandidátov. V prípade nevídanej streleckej explózie sú v hre aj ďalšie mená. V boji o kráľa strelcov má svojho zástupcu každý z tímov “veľkej šestky”. No aj mimo týchto veľkých klubov sa nájdu kanonieri, ktorí miešajú karty na čelných priečkach.

Aktuálnym lídrom je so sedemnástimi presnými zásahmi čilský útočník v službách Arsenalu Alexis Sánchez, ktorý po nie úplne vydarenom vstupe do sezóny začína naberať skvelú formu. V tesnom závese sa nachádza šestnásťgólový Romelu Lukaku. Ten zatiaľ zrejme zažíva svoju najlepšiu sezónu. Po pätnásť presných zásahov má kontroverzné duo Diego Costa – Zlatan Ibrahimovič a po štrnásť gólov majú na konte dvaja Angličania – minuloročný kráľ strelcov Harry Kane, ktorého strelecká forma v lige mierne upadá, a veterán Jermain Defoe, ktorý je spásou o záchranu bojujúceho Sunderlandu.

Netreba však odpisovať ani Maného z Liverpoolu, ktorý po návrate z Afrického pohára národov srší energiou, Alliho z Tottenhamu či Sergia Aguera. Posledný menovaný sa po miernom výpadku stal opäť lídrom ofenzívy Manhchestru City. Do boja o kráľa strelcov môže prehovoriť aj Eden Hazard, no ten góly skôr vytvára. Všetci menovaní hráči majú na konte dvojciferný počet presných zásahov a tak na čelo tabuľky strácajú maximálne sedem gólov.

Foto: Facebook