Bayern Mníchov patrí bezpochýb v posledných rokoch k najlepším tímom v Európe. Mnohí ho radia k Realu s Barcelone a hovoria tak o veľkej trojke. Ich výsledky a dlhodobá forma sú skutočne fascinujúce. Veľmi zaujímavá je však aj nasledujúca štatistika bavorského veľkoklubu!

Najväčším debaklom uplynulého víkendu (aspoň z významnejších líg) bola výhra Bayernu nad Hamburgom v pomere 8:0, keď už po prvom polčase bolo rozhodnuté. Fanúšikov Hamburgu to však zrejme ani veľmi neprekvapilo. Určite majú v pamäti aj nedávne neslávne výsledky svojich miláčikov v Allianz Aréne.

Hamburg totižto v posledných siedmych zápasoch na pôde Bayernu nezískal ani bod. Celkové skóre z nich je dychvyrážajúce – 37:3. A to prvý z týchto siedmych zápasov skončil 1:0. Odvtedy teda Hamburg dostáva v Mníchove v priemere šesť gólov.

To je skutočne v dnešnom futbale takmer nepredstaviteľná bilancia. Za zmienku tiež stojí, že Bayern vyhral od sezóny 2011/2012 osemdesiat z deväťdesiatich šiestich domácich ligových zápasov a teraz ťahá sériu šestnástich domácich výhier v Lige Majstrov. No a dokonca po dlhých rokoch môže zvládnuť prejsť domácou ligou bez prehry na domácej pôde.

Foto: Facebook