Anglický veľkoklub Manchester United patrí medzi najpopulárnejšie a najvplyvnejšie špotové tímy na svete. Počet jeho fanúšikov možno počítať na desiatky miliónov, pričom sa nachádzajú prakticky po celom svete.

Kalendárny rok 2017 bol pre zverencov portugalského manažéra Josého Mourinha mimoriadne hektický a rôznorodý zároveň. Nemožno mu však uprieť evidentné zlepšenie, ktoré prinieslo aj nejakú tú trofej. Celok z Old Trafford zodvihol 26. februára nad hlavu trofej z ligového pohára, čo bolo len predzvesťou ovládnutia Európskej ligy, na úkor ktorej Mourinho takticky vypustil záver Premier League a dal šancu aj menej skúseným a menej vyťaženým hráčom.

Sezónu 2017/18 odštartoval klub po veľkom štýle, hoci v Európskom superpohári nestačil na Real Madrid. V posledných dňoch roku síce “Mourinhovcom” akoby došiel dych, veď záverečné štyri duely neokúsili pocit z víťazstva. Dá sa však tomu čudovať?

Len ťažko si dokážeme predstaviť, koľko zápasov odohral Manchester United za rok 2017. Verili by ste, že 72? To znamená, že v priemere odohrali “Červení diabli” zápas každých päť dní! Ťažko si predstaviť, že okrem toho si hráči plnia aj reprezentačné povinnosti.

Vráťme sa však k tým stretnutiam. V tejto 72-zápasovej porcii sú započítané duely zo všetkých súťaží, ba aj priateľské zápasy. Pre zaujímavosť, takto si viedol Manchester United v roku 2017:

72 zápasov – 43 výhier – 18 remíz – 11 prehier

  • Premier League – konečné 6. miesto v sezóne 2016/17 a priebežné v 2017/18
  • Liga Majstrov – postup z 1. miesta 2017/18
  • Európska liga – celkové víťazstvo v 2016/18
  • Európsky superpohár – prehra
  • FA Cup – účasť vo štvrťfinále
  • Ligový pohár – triumf 2016/17 a vypadnutie vo štvrťfinále 2017/18

Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.