Keď 35-ročnému Federerovi lekári minulé leto oznámili, že jeho zranenie mu neumožní hrať ani na olympiáde a že mu sezóna skončila, mnohí neverili, že sa ešte vráti. On sa však nevzdal a vrátil sa ešte silnejší!

Po päťmesačnej pauze si najskôr zahral za Švajčiarsko Hopman Cup, kde nepredvádzal práve najlepší tenis. To si však vynahradil senzačným triumfon na Australian Open. Išlo o jeho prvý grandslamový triumf od Wimbledonu 2012.

A po necelých dvoch mesiacoch zdvihol nad hlavu ďalšiu významnú trofej. Federer totiž ovládol turnaj série Masters v americkom Indian Wells! Turnaj, ktorý sa často označuje ako piaty grandslam, vyhral piatykrát v kariére a prvýkrát od roku 2012. Síce to mal tentokrát mierne uľahčené, keďže z turnaja nečakane vypadli Djokovič či Murray, ale aj poraziteľ Djokoviča Kyrgios, ktorý proti Federerovi pre virózu nenastúpil. Napriek tomu však musel vyhrať päť zápasov vrátane zápasu proti Nadalovi a náročnému finálovému súperovi Wawrinkovi. Toho zdolal v dvoch setoch 6:4 a 7:5.

Takto využil matchball a vyhral svoj 90. turnaj v kariére!

Zdroj|Foto: YouTube.com, Facebook