Verili by ste tomu, že v tíme FC Barcelona sa nachádza hráč, ktorý keď hral na ihrisku, tak doteraz nikdy neodišiel zo zápasu v La Lige ako porazený? A to do klubu prišiel už v sezóne 2014/2015!

Týmto hráčom nie je nikto iný, ako Thomas Vermaelen. Belgický stopér prišiel do “Barcy” z londýnskeho Arsenalu a väčšinu pôsobenia v tíme premaródil.  Zo štyroch sezón dokonca jednu strávil na hosťovaní v AS Rím.

Vermaelen doteraz odohral v La Lige 16 zápasov, pri ktorých mužstvo 13-krát vyhralo a 3 razy remizovalo. Túto sezónu začal ako štvrtý stopér sediaci na tribúne, ale vinou zranení Samuela Umtitiho a Javiera Mascherana sa zo sedadiel tribún dostal rovno na hraciu plochu úvodnej jedenástky “Blaugranas”.

Večne zranený Belgičan debutoval v La Lige remízou 2-2 s Deportivom La Coruña. Ďalšie stretnutia si do štatistík pripísal až v ďalšej sezóne 2015/2016, keď odohral 10 víťazných ligových zápasov. Sezónu 2016/2017 strávil na hosťovaní a v súčasnej hral v posledných piatich kolách, kde zaznamenal 3 víťazstvá a 2 remízy.

Odkedy Thomas Vermaelen prestúpil do Katalánska, tak nastúpil celkovo do 29 stretnutí vo všetkých súťažiach, pričom 22-krát sa radoval z výhry, 6 ráz remizoval a iba raz prehral. Za 1984 minút v barcelonskom drese bol iba pri 11 góloch, čo činí priemerne gól na každý druhý zápas.

Popularita Thomasa Vermaelena v posledných zápasoch prudko stúpla a už má aj prezývku.

Zdroj: Sport-english.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Flash
Prináša športové novinky rýchlosťou blesku! Kvôli obľúbenému športu odletel až do kolísky hokeja, aby tam prežil doposiaľ najväčšie dobrodružstvo a zároveň si vychutnal množstvo zápasov z najprestížnejšej hokejovej ligy sveta.