Odchod Jaromíra Jágra z NHL bol určite najväčšou hokejovou informáciou kalendárneho roka 2018. Hviezdny Čech bol do zámorskej profiligy draftovaný v roku 1990 a znie to neuveriteľne, ale aj po jeho odchode do Európy zostal ešte v NHL jeden aktívny pamätník z tohto ročníka výberu talentov!

Draft NHL v roku 1990 sa konal v meste Vancouver, pričom jednotkou sa stal Kanaďan Owen Nolan, na ktorého ukázalo vedenie Québecu Nordigues (dnešné Colorado Avalanche). Jaromír Jágr nebol dokonca ani najvyššie draftovaným Čechom.

Tým sa stal Petr Nedvěd, ktorého si na druhom mieste vybrali zástupcovia domáceho Vancouveru Canucks. Nasledovala dvojica Keith Primeau (Detroit Red Wings) a Mike Ricci (Philadelphia Flyers). Jágr bol vybratý ako piaty, keď si ho zvolili Pittsburgh Penguins.

V tomto drafte bol však vybratý aj iný hokejista, ktorý je dodnes aktívny v zápasovom kolotoči NHL. V 8.kole si z celkového 150.miesta zástupcovia Detroitu Red Wings vybrali kanadského obrancu menom Wesley McCauley.

Ten hrával hokej do roku 1997, ale ako hráč sa do NHL nikdy nedostal a to aj vinou mnohých zranení. Zdravotné problémy mu napokon ukončili hráčsku kariéru. Následne však vymenil hokejku za píšťaľku a stal sa z neho rozhodca. Dnes je známy ako najväčší “dramatik” spomedzi všetkých arbitrov zámorskej profilig. Keď uvidíte nasledujúce video, pochopíte prečo!

Wesley McCauley: Najdramatickejší rozhodca v NHL

Zdroj: Eliteprospects.com | Foto|Video: YouTube, Twitter