Ak hráč stojí pred predĺžením zmluvy s klubom, musí zvážiť hneď niekoľko faktorov. Či nedostane lákavejšiu ponuku, prípadne či mu klub ponúkne atraktívne podmienky. Zaujímavé predĺženie kontraktu sa dnes zrodilo v Španielsku.

Athletic Bilbao sa neradí k úplnej špičke španielskej La Ligy. Zväčša okupuje pokojné vody tabuľky okolo 10. miesta, občasne sa mu podarí nakuknúť do pohárovej Európy. Vo svojom kádri má hneď niekoľko zvučných mien a talentov. Jedným z nich je aj Iñaki Williams. Tento 25-ročný útočník baskického klubu dnes podpísal so svojím zamestnávateľom skutočne zaujímavý kontrakt.

Williams dnes oficiálne predĺžil svoj pobyt v Bilbau až do 30. augusta 2028! Jeho výkupná klauzula takisto nabrala závratné výšky. Kým stará doložka o vykúpení bola v hodnote 87 miliónov eur, vylepšená verzia tejto klauzuly dosahuje 135 miliónov eur. O Španiela javilo v predchádzajúcom období záujem hneď niekoľko európskych veľkoklubov na čele s Manchestrom United. Vedenie Bilbaa však na tento záujem odpovedalo skutočne zaujímavým ťahom.

Myslíte si, že Williamsova zmluva na ďalších 9 rokov je rekordnou? Omyl. V roku 1998 brazílsky krídelnik Denilson podpísal s Betisom Sevilla zmluvu na celú jednú dekádu! Čo myslíte, vydrží Iñaki Williams v Athleticu Bilbao až do sklonku svojej kariéry?

Zdroj: Thesun.co | Foto: Twitter