Keď športový fanúšik započuje slovo Barcelona, drvivej väčšine napadne jediné – futbal. Áno, FC Barcelona je futbalovým gigantom, no to nie je zďaleka jediný šport, ktorý má v tomto španielskom meste veľké meno!

Futsalisti, basketbalisti i vodnopólisti z Barcelony. Tí všetci patria v Španielsku medzi špičku. No na vrchole všetkého sú hádzanári. Dôvod? Hádzanári FC Barcelona Lassa, ako znie celý názov klubu, ťahajú unikátnu sériu. Od sezóny 2010/2011 nepozná (treba podotknúť silná) španielska liga iného šampióna. Hráči tohto klubu skutočne v súťaži dominujú.

Aktuálne držia už stodesať zápasov trvajúcu sériu výhier v lige! Séria začala 25. mája 2013 a trvá dodnes. V sezóne 2012/13 Barcelona vyhrala prvých dvadsaťosem kôl, v predposlednom prehrala 33:31 na pôde klubu La Rioja a potom to začalo. Posledné kolo spomínanej sezóny sériu odštartovalo. V prebiehajúcej sezóne nestratil klub body už dvadsaťjeden krát v rade. Kto ich zastaví? To je dobrá otázka…

Na európskej scéne si Barcelona tiež nevedie zle. Od roku 2011 vyhrala dvakrát Ligu majstrov a raz prehrala o jediný gól vo finále.

Foto: Giphy.com, YouTube