Kto by nepoznal slovenského futbalistu Vladimíra Weissa mladšieho? Ten si o pozornosť neraz žiadal aj mimo futbalového trávnika a najnovšie tomu tak bolo v Tatrách. Aj keď možno hovoriť o jeho nespornom talente, zaiste vás prekvapí jeho aktuálne odhadovaná trhová cena podľa portálu Transfermarkt.com.

Teraz už 30-ročný ofenzívny futbalista pôsobil vo svojej kariére v známych kluboch ako Manchester City, Rangers FC či v španielskom Espanyole. Od januára 2014 až do začiatku tohto roka však pôsobil už len v Katare. Napriek tomu bol pravidelným slovenským reprezentantom, veď na svojom konte má v najcennejšom drese až 66 vystúpení, v ktorých strelil 7 gólov.

Posledný rok sa však len herne trápil. Zranenia a nezhody s trénerom Pavelom Hapalom mu zatvorili dvere do reprezentácie. Všetkých však prekvapil svojím návratom na Slovensko, kde teraz oblieka dres bratislavského Slovana. Viac vás ale šokuje jeho trhová cena. Tá sa stále drží na hranici rovného milióna eur. Viete si predstaviť, aby v súčasnosti za Vladimíra Weissa mladšieho niekto zaplatil tak vysokú sumu?

Veď len pre porovnanie, tak napríklad trhová hodnota Lukáša Haraslína (24 r.) hrajúceho v talianskom Sassuolo má byť 1,6 milióna eur. Útočníkovi úradujúceho slovenského majstra zjavne k tejto hodnote pomohla jeho minulosť. I keď asi sa všetci zhodneme, že s jeho talentom to mohol dotiahnuť oveľa ďalej.

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter