Mohamed Salah sa stal počas sezóny 2017/18 obrovskou hviezdou. Futbalista, ktorý prišiel do Liverpoolu “len” za 42 miliónov eur si pripísal v Premier League na konto už 41 “kanadských” bodov. Ako by vyzerala tabuľka, ak by sa počítali jeho zamestnávateľovi len tie góly, na ktorých sa priamo podieľal?

V súčasnosti má Liverpool po 36 kolách na konte 72 bodov a skvelé skóre 80:37. Ak by sa však počítalo len 31 gólov a 10 asistencií, ktoré Egypťan zaznamenal, na tretej priečke by pochopiteľne nefiguroval. Kto by si ale myslel, že by bol slávny celok z Anfield Road niekde v poli porazených, mýlil by sa. Štatistici to totižto skutočne zanalyzovali a došli k nasledovnému záveru.

Táto tabuľka síce nie je úplne relevantná, pretože sú v nej ponechané všetky body i skóre ostatných tímov, akurát Liverpool FC je zmenený na “Salah FC”, no to nemení nič na fakte, že Salah FC, by mal na dosah účasť v Európskej lige.

Z Premier League sa síce do nej kvalifikuje len piaty tím tabuľky, no vďaka tomu, že jeden pohár vyhral Manchester City a druhý víťaz vzíde z dua Manchester United/Chelsea, šiesty aj siedmy celok si Európsku ligu o rok zahrá. Práve siedmu pozíciu Salah FC skutočne okupuje.

Zdroj|Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.