Keď 40-ročný taliansky brankár Gianluigi Buffon pred sezónou oznámil svoj prestup do parížskeho Saint-Germain, mnohým padla sánka. Hrajúcu legendu svetového futbalu si totiž už pomaly nikto nevedel predstaviť v inom drese, než je ten turínsky patriaci Juventusu.

Populárny Gigi si toho v kariére preskákal viac než dosť a vyhral obrovské množstvo titulov. Jedna trofej mu však v jeho bohatej zbierke chýba, a to pohár za víťazstvo v Lige majstrov. Po niekoľkých neúspešných pokusoch sa na sklonku kariéry rozhodol skúsiť si splniť tento sen v drese PSG.

Len nedávno poskytol možnosť svojim fanúšikom opýtať sa ho na Instagrame, čo ich napadne. Vďaka týmto otázkam vypichol mnohé zaujímavosti z celej svojej kariéry. Medzi iným prezradil aj to, ktoré zápasy vo svojej kariére pre neho znamenajú najviac: “Zápasy, na ktoré nikdy nezabudnem, sú môj debut za Parmu proti AC Milánu, ďalšie zápasy s Parmou ako výhra Pohára UEFA, Talianskeho pohára a superpohára.”

“Semifinálové víťazstvo s Juventusom nad Realom Madrid v roku 2003. A ak si odmyslím záver minuloročného zápasu s Realom Madrid, keď som bol vylúčený, to bol zápas, a akom sníva každý hráč. Jeden najlepší zápas? Každé finále sú čisté emócie, ale ak mám povedať jediný, tak je to finále Majstrovstiev sveta, ale to sa dalo čakať,” pokračoval Buffon.

Legendárny gólman tiež prezradil názvy troch štadiónov, na ktorých zažil najlepšiu atmosféru a urobili na neho najväčší dojem: “Je ich veľa. Jednoznačne ale Anfield Road v Liverpoole, ten bol jeden z mála spoločne so štadiónmi Rangers v Glasgowe a Fenerbahce v Istanbule, kde bola prvých 15-20 minút taká atmosféra, že som mal problém sa sústrediť.”

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.