Tenisový búrlivák, ktorý ustavične potrebuje na seba upútavať pozornosť. Jeho úspechy sú zatienené nešportovými prešľapmi a škandálmi. Zmení sa niekedy Nick Kyrgios? Má na to, aby sa stal svetovou jednotkou?

Týždeň pred antukovým grandslamovým turnajom Roland Garros bol Nick Kyrgios odfotený s Andym Murrayom na trávnatom povrchu Wimbledonu (do ktorého ostával približne mesiac). “Roland Garros je nahov*o v porovnaní s týmto,” okomentoval na sociálnych sieťach túto fotografiu. o 5 dní neskôr sa bez udania akéhokoľvek oficiálneho dôvodu na Roland Garros jednoducho nedostavil.

Austrálčan je rebel od narodenia. Už v počiatkoch svojej detskej kariéry bol neslávne známy tým, že rady svojich trénerov ignoroval a na kurte hral podľa svojho gusta. Potenciál mal, veď keby nie, nestal by sa v roku 2013 juniorským šampiónom bieleho športu. Vychádzajúcej hviezde však profesionalita nič nehovorila.

nick kyrgios

V auguste 2015 odštartoval sériu škandálov na turnaji v Motreale, keď na dvorci povedal počas zápasu svojmu súperovi – Stanovi Wawrinkovi: “Kokkinakis spáva s tvojou priateľkou. Sorry brácho, že ti to takto hovorím.

Ďalšiu vlnu pozornosti na seba strhol v roku 2017 keď sa rozhodol odhlásiť z turnaja v Rotterdame kvôli NBA All stars víkend, ktorého sa verejne zúčastnil. Na turnaji v Šanghaji toho istého roku v zápase proti Stevemu Johnsonovi po prehratom prvom sete bez akýchkoľvek znakov zranenia jednoducho odišiel. Vrchol svojich prešľapov dokonal Kyrgios minulý rok, keď na turnaji v Londýne vykonával nemravné pohyby s fľašou. Bol “odmenený” pokutou vo výške 15 000€.

Nick Kyrgios zaznamenal vo svojej kariére množstvo ďalších prešľapov. Nekonečné hádky s rozhodcami, množstvo zničených rakiet, či ďalšie nešportové prejavy. Kyrgios však tenis hrať vie. Snaží sa divákov zabaviť akoukoľvek formou – volejom pomedzi nohy, alebo prekvapivým podaním (dole na videu). Ak by sa Austrálčan s grécko-malajzijskými koreňmi od svojho veľkého úspechu výlučne sústredil na tenis, je možné, že by dnes figuroval v TOP 10 svetového rebríčka.

Zdroj: Marca.com | Foto|Videá: Twitter