Ak za vás niekto zaplatí 40 miliónov eur a týždenne dostávate cez 130 tisíc eur (v hrubou), dá sa očakávať, že budete v tomto pôsobisku spokojný. V to verila aj minuloročná posila Manchestru United, no situácia je aktuálne celkom iná.

24-ročný Donny van de Beek odohral v debutovej sezóne približne 1500 minút behom 36 štartov v drese Red Devils, čo bolo možno o niečo menej, než sa očakávalo. Najmä ku koncu sezóny bola jeho minutáž pomerne slabá. I tak sa ale objavil na súpiske pre preložené EURO 2020. Napokon sa ho pre zranenie nezúčastnil.

Aktuálne je zdravý, no už po druhýkrát v rade sa neocitol v holandskej nominácii na reprezentačný zraz. Vinou je nepochybne skutočnosť, že má minimálne herné vyťaženie. V Premier League odohral v úvodných šiestich kolách smiešnych 5 minút, okrem toho má na konte polčas v Lige Majstrov a celé stretnutie (pre mnohých podradného) ligového pohára.

Médiá informujú, že hráč sa stretne s manažérom, kde bude preberať tento problém, pre ktorý vypadol z reprezentačného kádra. V lete mal totižto ponuky na odchod, no sám chcel zotrvať a aj vedenie klubu ho malo ubezpečiť, že priestor dostane. To sa ale zatiaľ nenapĺňa, pričom jeho miesto zastávajú skôr Fred, McTominay či Matić, nehovoriac o dvojici Pogba a Bruno Fernandes.

Opustí van de Beek v zime Old Trafford? A ak áno, tak natrvalo alebo len formou hosťovania, čo by mu moho pomôcť ako napríklad Lingardovi minulú sezónu?

donny van de beek
takto si ho pamätáme ako mladú hviezdu Ajaxu

Zdroj: 90min.com | Foto: Twitter