ŠK Slovan Bratislava v rámci 2. kola kvalifikácie do Ligy majstrov remizoval v domácom prostredí s favorizovaným švajčiarskym tímom Young Boys Bern 0:0. Aby sme ešte viac poukázali na skvelý výsledok, skúsili sme porovnať hodnotu oboch mužstiev podľa známeho portálu Transfermarkt.com.

Zatiaľ čo odhadovaná celková trhová hodnota tímu Young Boys Bern činí takmer 62 miliónov eur, pri ŠK Slovane Bratislava svieti číslo tesne presahujúce sumu 13 miliónov eur. Ide o zjavný nepomer, veď v kádri úradujúceho slovenského majstra sa aktuálne nachádza len jediný futbalista, ktorého odhadovaná trhová cena presahuje 1 milión eur (Jaromír Zmrhal s cenovkou 1,6 milióna eur). Za ním s 800 tisícovou cenovnou nasleduje trojica Vladimír Weiss, Rafael Ratao a Dávid Strelec. Na 750 tisíc je hodnotený Dávid Holman.

Naproti tomu, najdrahší hráč Bernu Jean-Pierre Nsame je spomínaným renomovaným portálom ocenený na 7 miliónov eur a hneď za ním nasleduje dvojica „5 miliónových“ futbalistov. Inak povedané, dvaja najhodnotnejší hráči švajčiarskeho tímu stoja takmer toľko, ako celý káder Slovana. Samozrejme, ide len o odhadované trhové ceny, avšak možno to považovať za istý ukazovateľ.

Napriek tomu, však slovenský klub ukázal, že dôležitejší je podaný výkon na ihrisku. My budeme veriť, že v odvete dokáže Slovan zvíťaziť a postúpiť do ďalšieho kola. Odvetný duel je na programe 28. júla o 20:15.

Weiss bol jedným z najlepších hráčov Slovana

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter