dani alves barzilia

Po víťazstve Brazílie na Copa América si pravý obranca pripísal na svoje konto už 41. trofej vo svojej kariére. Stal sa tak vôbec prvým hráčom v histórií futbalu, ktorý si pripísal na svoje konto takýto počet titulov s klubmi, alebo v reprezentácií.

36-ročný Brazílčan celkovo trikrát dvihol nad hlavu trofej Ligy Majstrov, vo všetkých prípadoch s Barcelonou. S Kataláncami si rodák z Juazeira vybojoval ešte ďalších 20 trofejí! 6-krát dobyl La Ligu, 5-krát Španielsky pohár (raz so Sevillou), rovnako 5-krát bol pri víťazstve vo finále Španielského superpohára (z toho raz so sevillčanmi), 4 trofeje má z Európskeho superpohára UEFA (1-krát Sevilla) a s FCB dobyl trikrát FIFA MS klubov. So Sevillou ešte v sezónach 2005/06 a 2006/07 triumfoval v Európskej lige UEFA.

alves barcelona

Čo sa týka ostatných európskych klubov, najúspešnejší bol v Paríži St. Germain. 2 ligové tituly, Francúzsky pohár, Francúzsky ligový pohár a 2-krát Francúzsky superpohár. Tieto všetky tituly získal Alves s tímom spod Eiffelovky. V iných tímoch “starého kontinentu” obliekal ešte dres Juventusu v sezóne 2016/17, s ktorým ovládol ligu aj pohár.

V reprezentácií Alves zaznamenal ďalších 5 trofejí. S “kanárikmi” získal ešte v mládežníckych časoch titul majstrov sveta do 20 rokov, neskôr na seniorskej úrovni to bol v roku 2009 a 2013 Pohár konfederácií FIFA a včera pridal do svojej pomyselnej vitríny druhú trofej Copa América. Aktuálne je Dani Alves bez klubu. Špekuluje sa o jeho možnom návrate do Barcelony, v ktorej pôsobil celkovo 8 rokov. Aj napriek jeho veku, dokáže svojou výdržou podporovať ofenzívu aj defenzívu tímu. Brali by ste ho do svojho klubu?

dani alves brazilia

Zdroj: Sportbible.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter