Šport (a teda i futbal) je krásny aj preto, že nikdy dopredu neviete, ako zápas (či súťaž) dopadne. Niekedy sa zdá, že by to mala byť jasná záležitosť, no napokon sa zrodí senzácia. To je aj prípad sobotného fiaska londýnskej Chelsea, ktorá inkasovala od predposledného West Bromwich Albion päťkrát (2:5).

Áno, tá Chelsea, ktorá pred týmto duelom vrámci Premier League inkasovala jediný gól za ostatných približne 580 minút! Jasný kandidát na zostup zároveň ukončil 10-zápasovú sériu The Blues bez prehry, vďaka ktorej sa klub vrátil na pozíciu zaručujúcu účasť v Lige Majstrov.

Áno, je pravda, že Chelsea hrala od 29. minúty bez vylúčeného Thiaga Silvu, no aj tak to rozhodne nie je dôvod na päť inkasovaných gólov. Obzvlášť, ak sa vrátime v čase približne o polrok a spomenieme si, že v prvom meraní síl strelil Chelsea od tohoto súpera inkasovala až trikrát. V sezóne 2020/21 teda inkasovala od WBA raz za 23 minút!

Čo je na tom ale najviac šokujúce? To, že West Bromwich má tretiu najhoršiu ofenzívu v súťaži (hneď po Fulhame a Sheffielde United), keďže v 30 dueloch strelil len 25 gólov. Proti Chelsea teda zaznamenal bezmála tretinu svojich doterajších gólov. Len dodáme, že aspoň tri góly strelila ofenzíva tohto nováčika s výnimkou duelov proti Chelsea len raz, a to pri výhre 2.3 na pôde Wolves, a naopak, až 14 krát vyšla gólovo naprázdno. Hold, aj to je futbal!

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter