Po tom, ako leto 2020 aj vinou koronavírusu neprinieslo nejaké prevratnejšie prestupy, sa stále viac začína hovoriť o tom, že budúci rok by sa mohli diať veľké veci! Samozrejme, dôležitá bude ekonomická situácia i ďalšie okolnosti, no talianske médiá prinášajú správu o možnej neskutočnej prestupovej bombe.

Denník Tuttosport priniesol informácie o tom, že vedenie Juventusu plánuje v lete 2021 získať najjagavejšiu mladú hviezdu súčasného futbalu Kyliana Mbappého, ktorý býva skôr spájaný s Realom Madrid. Dokonca preleteli informácie o 400-miliónovej investícii, čo je zrejme nezmysel, predsa len, takú sumu by Juventus len ťažko vysvetľoval v súvislosti s finančnou fair-play.

Oveľa zaujímavejšie je ale to, že v hre má byť výmena 21-ročného Kyliana Mbappého a 35-ročného Cristiana Ronalda, samozrejme s doplatkom, keďže vinou veku portugalskej ikony má Francúz niekoľkonásobnú trhovú cenu. V prospech tejto výmeny hovoria viaceré fakty. Mbappé nemá chcieť stráviť ďalšie roky v PSG, zatiaľ čo Ronaldo milujúci výzvy by nepochybne v bohatom parížskom celku mohol vynikať aj s ohľadom na to, že vo februári oslávi 36. narodeniny.

Pre kluby by to bola zároveň marketingovo mimoriadne zaujímavá možnosť. Každopádne, výmena supertalentu s ohromným potenciálom za hrajúcu legendu by nemala v doterajšej histórii žiadnu konkurenciu!

Zdroj: Tuttosport.it, Dailymail.co.uk | Foto: Twitter