Sága, ktorá sa ťahá už skoro mesiac a jej koniec je stále v nedohľadne. Slávia Praha ukončila svoju úžasnú futbalovú púť v Európskej lige prehrou v odvetnom zápase s Arsenalom 0-4 a štvrťfinále tak znamenalo pre český tím konečnú. No z postupu londýnskeho klubu sa neradovali len fanúšikovia The Gunners.

„Hrdinské slová“ veleby si dovolil vysloviť aj tréner Glasgowu Rangers, Steven Gerrard. Ako píše portál iSport.cz, 40-ročný anglický tréner si zápas medzi Arsenalom a Sláviou nesmierne užil, o čom porozprával na predzápasovej tlačovej konferencií. Jeho tím sa totiž v nedeľu stretne v osemfinále škótskeho pohára s Celticom.

„Ten zápas sa mi nesmierne páčil. Bol som naozaj hrdý na predstavenie Arsenalu. To, ako sa pripravili na zápas, ako sa vyjadroval tréner Arteta, ako sa správali hráči pred zápasom, cez neho a po ňom. A korunovali to takýmto výkonom. Naozaj sa mi páčili, podľa mňa boli senzační. Myslím, že to ocenil aj Glen Kamara,“ vyhlásil na tlačovke bývalý kapitán Liverpoolu.

Gerrard si teda dovolil rypnúť do Slávie v súvislosti s incidentom, ktorý sa odohral v odvetnom dueli Rangers proti Slávií medzi Ondřejom Kúdelom a Glenom Kamarom, kde mal český hráč údajne rasisticky napadnúť fínskeho stredopoliara. Nuž, takýmito vyhláseniami sa táto sága tak skoro neuzavrie. Pripomíname, že Glasgow vypadol proti Slávií po dvoch bezduchých výkonoch a s celkovým skóre 1-3.

Steven Gerrard

Zdroj: iSport.cz | Foto: Twitter