Lionel Messi patrí už dlhé roky medzi neodmysliteľné súčasti FC Barcelony, ktorú si bez neho nevieme predstaviť. Čo ak by sme to však v najbližšej dobe museli urobiť? Vzhľadom na údajnú zlú atmosféru v klube sa v súvislosti so 6-násobným držiteľom Zlatej lopty spomínajú až piati záujemcovia.

Len nedávno sa do barcelonského celku ostro obul jeden z jeho bývalých hráčov a ešte predtým vyšli na povrch aj nezhody medzi Lionelom Messim a športovým riaditeľom klubu Ericom Abidalom. Ihneď po týchto informáciách sa začali šíriť ďalšie a to tentokrát v súvislosti s budúcnosťou hviezdneho Argentínčana.

Už skôr sa totiž hovorilo, že ho mal kontaktovať Pep Guardiola, ktorému sa aktuálne nedarí na lavičke Manchestru City. Príchod 32-ročného útočníka by však mohol všetko zmeniť. To si však uvedomujú aj v konkurenčnom Manchestri United, ktorý sa mal taktiež pridať do zoznamu záujemcov o Messiho služby, kde sa majú nachádzať aj Juventus, PSG a milánsky Inter.

Celá vec sa síce na prvý pohľad zdá byť mierne nereálnou záležitosťou, no Messi má vo svojej zmluve klauzulu, že podobne ako napríklad Andrés Iniesta, môže odísť na vlastnú žiadosť úplne zadarmo.

Andrés Iniesta a Lionel Messi

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter