Každý futbalista je špecifický a nesadne mu úplne hocijaké futbalové prostredie. Niektorí hráči spájajú futbal s cestovaním, čo môže byť prípad slovenského ex-reprezentanta Filipa Kissa. Ten si 13-krát obliekol na seba najcennejší dres na seniorskej úrovni.

Filip Kiss vystriedal počas svojej kariéry hneď niekoľko futbalových krajín. Najskôr začínal v Petržalke, odkiaľ prestúpil do Slovana. Lenže slovenského záložníka to ťahalo za hranice a tak začal svoju cestovateľskú púť. Najskôr to bol anglický Cardiff, potom škótsky Ross County, v roku 2016 prestúpil do nórskeho Haugesundu, z ktorého o rok neskôr putoval do Saudskej Arábie. Tam vydržal najdlhšie, keď 5 rokov obliekal dres Al-Ettifaq. Odohral 135 zápasov, strelil 29 gólov, inkasoval rovnaký počet žltých kariet a 4-krát asistoval.

Lenže jeho saudskoarabské dobrodružstvo sa nedávno skončilo. 31-ročný Kiss sa rozhodol zmeniť ligu, no nie podnebie. Presťahoval sa k susedom do Spojených arabských emirátov, kde sa na dva roky upísal Al-Ittihadu Kalba. Želáme mu všetko dobré v jeho novom pôsobisku.

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Instagram/filip_kiss