Nedávno sme vás informovali o tom, že hviezda Barcelony nestrelila gól už celých dvanásť mesiacov. Ruku si však môže podať aj s Edenom Hazardom, pre ktorého mal byť prestup do Realu Madrid a pôsobenie pod Zidanom splnením sna.

Belgičan, ktorého v Madride nezastihla ideálna forma, a navyše, je neustále sužovaný zraneniami, totižto už rovnako načal svoj druhý rok bez streleného gólu na klubovej úrovni. Jeho prvý, posledný a zároveň jediný gól v drese Realu je datovaný na 5. október 2019, keď proti Granade v 45. minúte zvyšoval na priebežných 2:0.

Hazardov hrubý týždenný plat (bez bonusov) je podľa dostupných údajov 450 tisíc eur a gól nestrelil už 380 dní. Toto obdobie sa ešte pretiahne, keďže momentálne nie je doliečený. Denne za jeho plat Real utratí cca 64 300 eur, a teda od 5. októbra 2019 sa táto čiastka vyšplhala na takmer 24,5 milióna eur! Vedenie klubu síce behom jari znížilo platy všetkých zamestnancov o 10 percent, no aj po odpočítaní tejto položky sme stále na sume presahujúcej 23 miliónov eur. A to je teda riadna suma aj takého bohatého giganta, ktorý aktuálne vedie v najväčšej fanúšikovskej ankete.

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Sportbible.com | Foto: Twitter