Nie je síce prvým, no takéto niečo sa deje v top lige sveta len zriedka. Post trénera je mimoriadne nevyspytateľná pozícia už od vymenovania. V týchto dňoch sa o tom presvedčil taliansky klub z Florencie, ktorý musel novovymenovaného trénera vyhodiť v rekordnom čase.

Tréner Gennaro Gattuso si urobil v Taliansku meno v drese AC Milána, ktoré potom viedol ako hlavný kormidelník. Počas predošlého roka a pol pôsobil v Neapole, kde skončil po uplynulom ročníku. Do svojich služieb sa ho rozhodla prijať Fiorentina, ktorá sa v posledných sezónach borí v strede tabuľky. Klub z Florencie aj s Franckom Ribérym totiž túži účinkovať v pohárovej Európe, ako pár sezón dozadu. A Gattuso mal byť konečne tým pravým mužom na lavičke.

Lenže neuplynul ani mesiac od jeho vymenovania a už sa 43-ročný búrlivák z klubu porúčal. Dôvodom bola prestupová stratégia Fiorentiny, s ktorou mal mať Gattuso problém. Nevedno, či túto oblasť neriešili obe strany už pri angažovaní Taliana, no takýto vyhadzov je prinajmenšom kuriózny. La Viola tak musí hľadať nového trénera.

Zdroj: Twitter/Fabrizio Romano | Foto: Twitter