Suverén nemeckej Bundesligy Bayern Mníchov sa s výmenou generácií vysporiadava veľkolepo. Bez obrovských finančných útrat sa dlhodobo radí k absolútnej špičke európskej futbalovej scény. Ani odchody legiend typu Schweinsteiger, Lahm či Xabi Alonso na tom nič nezmenili.

Po sezóne sa s klubom a aj kariérou pravdepodobne rozlúči aj čoskoro 34-ročný holandský krídelník Arjen Robben a podobná budúcnosť mala postretnúť aj o rok staršieho Francka Ribéryho, ktorý je súčasťou nemeckého giganta už od roku 2007. O jeho konci v Bayerne sa hovorilo už pred sezónou a skloňoval sa návrat do Marseille, či v prípade ďalších zranení aj úplný koniec.

Francúzsky krídelník však verejnosť trošku prekvapil, že by rád predĺžil zmluvu s Bayernom minimálne o ďalší rok, keďže tá aktuálna mu vyprší už v júni tohto roku. Desiaty najlepší strelec histórie klubu, ktorý si obliekol jeho dres uz viac než tristokrát, je podľa jeho slov odhodlaný zostať v Bayerne tak dlho, ako to bude možné. V ideálnom prípade tu dokonca túži ukončiť kariéru.

Či mu ale klub kontrakt predĺži, je otázne. Čoskoro 35-ročnému futbalistovi platiť milióny ročne nemusí byť pre lídra Bundesligy príliš lukratívne, najmä ak sa jedná o hráča pravidelne sužovaného zraneniami. V aktuálnej sezóne kvôli nim odohral len 14 zápasov a na konte má jediný gól.

Zdroj: Bayernstrikes.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.