Po odchode Wayna Rooneyho sa v slávnom anglickom klube uvoľnil dôležitý post. Nie, že by bol v minulej sezóne legendárny útočník nepostrádateľnou súčasťou zostavy, no napriek tomu bol kapitánom. Voľba nového kapitána však rozhodne nebola ľahkou záležitosťou.

Vo väčšine anglických tímov sa snažia zachovať tradíciu domácich kapitánov, no v tej obrovskej zmesi hviezdnych legionárov často na Angličanov v zostave miesto nezostáva. Výnimkou nie je ani samotný Manchester United, veď medzi jeho hviezdy patria legionári ako Pogba, De Gea, Herrera, Martial či Mkhitaryan.

Jednou z dôležitých podmienok pre kapitána by však malo byť pravidelné nastupovanie do zápasov, čo sa minulý rok Rooneymu veľmi nedarilo. Aj preto mnohých prekvapilo, že kapitánsku pásku bude nosiť v sezóne 2017/18 čoskoro 36-ročný záložník Michael Carrick, ktorý pôvodne ani nemal dostať novú zmluvu.

Tento ťah však jasne nahráva tomu, že by tento skúsený futbalista, ktorý je v klube už roku 2008, mohol dostávať priestor aj v novej sezóne. Bude teda Carrick uprednostňovaný pred Herrerom, Fellainim, Matom či prípadnými posilami do stredu poľa? Alebo budeme opäť svedkami kolovania kapitánskej pásky v tomto klube tak ako v posledných mesiacoch Rooneyho pôsobenia v Manchestri?

Zdroj: sportbible.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.