Hráva s Cristianom Ronaldom a je v neporovnateľne lepšej forme ako jeho reprezentačný kolega a vychádzajúca hviezda Atlética Madrid, João Félix. Veľa sa o ňom doteraz nehovorilo, no v tejto sezóne udivuje nielen Bundesligu, ale i európske veľkokluby.

Útočník Eintrachtu Frankfurt, André Silva prežíva rozhodne najlepšiu časť svojej kariéry. Je ťahúňom svojho tímu v Bundeslige, ktorý môže doviezť až do Ligy Majstrov. Jeho gólové počínanie na klubovej úrovni neušlo ani reprezentačnému trénerovi Portugalska, Fernandovi Santosovi. Ten ho dokonca uprednostnil v základnej zostave proti Azerbajdžanu, pred Joãom Félixom. A veru mal na to veľmi dobrý dôvod.

Kým Félix sa v Atléticu Madrid mimoriadne gólovo trápi, Silva zažíva vo Frankfurte mimoriadne produktívnu sezónu. V tejto sezóne strelil v 24 bundesligových zápasoch 21 gólov a k ním pridal ešte 5 asistencií. Tabuľke ligových strelcov síce suverénne kraľuje Robert Lewandowski s 35 gólmi, no delené druhé miesto patrí práve 25-ročnému Portugalčanovi s hviezdou Dortmundu, Erlingom Haalandom.

andre silva

Aj preto začal Silva priťahovať pozornosť veľkoklubov a víriť prestupové špekulácie. O jeho služby sa mala začať zaujímať Barcelona, pretože katalánsky veľkoklub potrebuje v lete podpísať hrotového útočníka. Koeman síce preferuje Memphisa Depaya z Lyonu, ktorý by bol zadarmo, no André Silva vyzerá byť skvelou alternatívou, ak by to s Holanďanom nevyšlo. Okrem Barcelony sa píše o záujme Manchestru United, Wolverhamptonu a Atlética Madrid.

Silva však nebude lacným špásom, ak by sa ho niektorý z gigantov rozhodol osloviť. Do Frankfurtu totiž prestúpil len nedávno z AC Milána a jeho zmluva v Nemecku trvá až do roku 2023. Trhová hodnota portugalského útočníka narástla už na 37 miliónov eur a do konca sezóny sa ešte istotne zvýši. Vo Frankfurte by si ho samozrejme veľmi radi udržali aj po sezóne, čo by nemal byť problém, ak sa klub kvalifikuje do Ligy Majstrov. No odolá Silva s Eintrachtom potenciálne lákavej ponuke niektorého veľkoklubu v lete?

andre silva

Zdroj: Marca.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter