Niektoré prestupy sú poriadne nečakané a to by istotne platilo aj o presune top kanoniera a ťahúňa Realu Madrid Karima Benzemu. Ten je aktuálne síce zranený, avšak v tejto sezóne je bez debát najlepším útočníkom v mužstve. Napriek tomu by ho však v lete mohli predať.

Pýtate sa na dôvod? Ten je prostý. Karim Benzema čoskoro oslávi už svoje 34. narodeniny a Real Madrid ho teda môže nahradiť mladšími útočníkmi. Nie nadarmo sa už dlho špekuluje o príchode Kyliana Mbappého a Erlinga Haalanda. Ak by k týmto prestupom došlo, dni Benzemu na Santiaga Bernabéua by mohli byť podľa katalánskeho El Nacional zrátané.

Pokiaľ ide o možných záujemcoch o jeho služby, tak na údajnom zozname klubov sú v popredí najmä Paris Saint-Germain FC a Liverpool FC. Najmä druhý menovaný klub by mohol mať výhodu, pretože Karim Benzema sa mal už skôr vyjadriť o jeho túžbe vyskúšať si anglickú Premier League. Navyše, pre Real Madrid je to možno jedna z posledných možností, ako z predaja Karima Benzemu získať nejaké financie, pretože jeho súčasný kontrakt vyprší v júni 2023.

Zdroj: Elnacional.cat, Mirror.co.uk | Foto: Twitter/Real Madrid C.F.