Je 13. január 2021 a anglická Premier League sa už blíži k svojej polovici. Teda, lepšie povedané, jej sezóna 2020/21. Pohľad na jej tabuľku nie je na prvý pohľad nijak extrémne zarážajúci, aj keď, nie je všetko úplne tak, ako by sa pred sezónou očakávalo.

Manchester City je až na 6. mieste, Arsenal na začiatku druhej polovice tabuľky, účasť v Lige Majstrov si v túto chvíľu drží kvarteto Manchester United, Liverpool, Everton a Leicester, čo sú síce všetko tímy, ktoré mali hrať o pohárovú Európu, no namiesto Evertonu a Leicestru by tam podľa predpokladov mali figurovať Manchester City a Chelsea/Tottenham. Prevdou je aj to, že súťaž je nesmierne vyrovnaná, pričom nie všetky kluby majú za sebou rovnaký počet stretnutí.

Keďže táto sezóna začínala o mesiac neskôr ako zvyčajne, začiatkom novembra bolo odohratých ešte len sedem kôl, pričom Manchester United odohral 1.11. svoj šiesty zápas. V tom čase bol pod poriadnou paľbou kritiky, veď bilancia 2-1-3, z toho doma 0-0-3 vrátane zahanbujúceho debaklu 1:6 od Tottenhamu, bola za jeho možnosťami.

Neustále sa hovorilo o tom, že Solskjaer by mohol skončiť na manažérskej lavičke a médiá otvorene hľadali jeho nástupcu. Manchester United je stále obrovská značka, je to bohatý klub a je známy aj tým, že jeho hráči disponujú najvyššími platmi v súťaži, a každý ho považuje za veľkoklub. Avšak, vo všeobecnosti nie je takým postrachom, ako v minulosti.

Teraz je však na 1. mieste v Premier League! Aj s často kritizovanou defenzívou a po “spackanom” letnom prestupovom období Od prvonovembrovej prehry s Arsenalom ubehlo sotva 70 dní, behom ktorých má vrámci domácej súťaže bilanciu 9-2-0. Naposledy vyhral gólom Pogbu na pôde Burnley 0:1. Tvrdiť vtedy, že v polovici januára bude práve tento klub na čele tabuľky, boli by ste takmer za blázna. A predsa.

Otázkou je, na ako dlho. Už 17. januára bude čakať na červených diablov “výlet” na Anfield Road, kde nik vrámci ligy nevyhral cez 3 a pol roka. Liverpool stráca tri body, v ostatných troch dueloch získal len dva body, no akákoľvek výhra mu stačí na návrat do čela. A bol to práve on, kto takmer na deň presne pred mesiacom (16.12.) zosadil z čela Tottenham gólom Firmina z 90. minúty. Len dodáme, že polsezónu ManUtd ukončí s Fulhamom.

Mohamed Salah a Roberto Firmino

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter, Strawpoll.me