Žeby to bola najhoršia investícia v histórií svetového futbalu? Možno aj áno. 150 miliónov eur je neskutočne prestrelená suma za jedného jediného hráča. Samozrejme, na 222-miliónového Neymara sa nechytá, ale Brazílčan aspoň niečo hrá a pomáha klubu svojou famóznou produktivitou.

A potom tu je trápenie Barcelony a výsledok, že tento hráč už jeden celý kalendárny rok neskóroval v súťažnom dueli. O kom je reč? Predsa o Ousmanovi Dembélému, ktorého Barcelona kúpila z Dortmundu v lete 2017 za pevnú sumu 105 miliónov eur, ktorá sa však postupne navýšila o nejaké tie bonusy. Angažmán aktuálne 23-ročného krídelníka sa však zmenil na nočnú moru. Zranenia, zlá životospráva, meškanie na tréningy a neprofesionálny prístup – to všetko vystihuje Dembélého príbeh.

ousmane dembele

Celé to podčiarkuje aktuálne jeden zaujímavý fakt. 6. októbra 2020 uplynul presne rok, odkedy sa Dembélé gólovo presadil v drese Blaugranas. Bolo to do siete FC Sevilla pri hladkom víťazstve 4-0. Potom nasledoval dištanc po červenej karte a následne dlhodobé zranenia. Čo je však horšie, Dembélé nemá pod Koemanom žiadnu perspektívu, keďže holandský kouč preferuje na krídle Ansu Fatiho a dokonca ho ani nestrieda a verí viac Trinçaovi, či Pedrimu.

Ex-Barcelončan Rivaldo sa vyjadril na margo Dembélého úplne jasne. “Je stále zranený, prichádza neskoro na tréningy a mohol by byť viac zodpovedný. Ak by robil svoju prácu dobre a hrával pravidelne, mal by plné právo ostať v Barcelone. Ale toto nie je tento prípad,” povedal Brazílčan v rozhovore pre Betfair. Dembélé má pravdepodobne poslednú sezónu na to, aby niečo v drese Barcelony ukázal. Pod Koemanom to bude ťažké, ale nie nemožné.

dembele

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter