Anglická Premier League je späť a s ňou aj špičkový futbal. Leicester, ktorý v závere uplynulej sezóny fatálne zlyhal a napokon si nechal uniknúť svoju druhú účasť v Lige Majstrov, na úvod bez problémov zvíťazil na pôde nováčika z West Bromwich s prehľadom 0:3.

Dvomi gólmi z pokutových kopov k tomu výsledku pomohol aj 33-ročný kanonier Jamie Vardy. Jeho príbeh mnohých uchvacuje, veď keď mal 24 rokov, bol amatérom, no neskôr sa stal takmer kráľom strelcov Premier League a 26 krát si obliekol aj dres anglickej reprezentácie.

Jeho spomínané dva góly navyše znamenali, že je už na méte 105 gólov v Premier League, vďaka čomu je v 28-ročnej histórii súťaže už jej 27. najlepším strelcom. Na tom samozrejme nie je nič až tak zaujímavé. Anglické médiá si však nemohli nevšimnúť toho, že Vardy práve predčil Didiera Drogbu, a to africký útočník je považovaný mnohými za ohromnú ikonu. Dokonca, anglický útočník nastúpil zatiaľ “len” do 212 duelov, Drogba už do 254. Najbližšími métami pre Vardyho sú Darren Bent (106 gólov), Paul Scholes (107 gólov) a duo Ryan Giggs a Peter Crouch (po 109 gólov).

Zdroj: Givemesport.com, Wikipedia.en | Foto: Twitter