Taliansko sa stalo Majstrom Európy a musíme poznamenať, že úplne zaslúžene. Najväčšie zásluhy na tomto úspechu má jednoznačne defenzíva Azúrových – skvele chytajúci finálový hrdina Gianluigi Donnarumma a duo kvalitných stopérov Leonardo Bonucci – Giorgio Chiellini.

Ak by sme sčítali vek oboch stopérov, vyjde nám číslo 70. 36-ročný Giorgio Chiellini a 34-ročný Leonardo Bonucci však na EURE dokázali, že do starého železa ešte nepatria. Mnohí sa obávali, že nebudú stíhať s rýchlonohými krídelníkmi Anglicka, no aj zásluhou trénera Garetha Southgatea, ktorý nechal na lavičke Sancha s Rashfordom, nemalo stopérske duo toľko práce. A ak sa Bukayo Saka už už chystal obísť Chielliniho a rútiť sa do veľkej šance, Talian chladnokrvne zatiahol ručnú brzdu a Saku strhol na zem.

Celkovo si však toto talianske duo plnilo svoju prácu počas celých Majstrovstiev naozaj dobre. Len 4 inkasované góly na turnaji sú skvelou vizitkou. Čo teda povedal o týchto dvoch nerozlučných Talianoch slávny José Mourinho?

„Leonardo Bonucci a Giorgio Chiellini… mohli by ísť vyučovať na Harvardskú Univerzitu a dávať lekcie o centrálnom bránení. Sú kvalitou. Ak hovorím „kvalitou“, nemám na mysli to, že sú kreatívni hráči. Na Chielliniho s Bonuccim je radosť pozerať,“ vyslovil sa portugalský tréner ešte v roku 2018. A mal pravdu. Táto talianska dvojka totiž prispela obrovskou mierou k titulu svojej krajiny na Majstrovstvách Európy 2020.

Zdroj: Twitter | Foto: Twitter, Instagram/bonuccileo19