To, že druhá najvyššia česká hokejová súťaž (Chance liga) má vyššiu úroveň a chodí na ňu viac ľudí ako na tú našu, je dlhodobo známy fakt. Avšak sobotný podvečer priniesol niečo extra. A to neďaleko našich hraníc.

Možno ste postrehli, že s českou Extraligou sa rozlúčil v predošlej sezóny celok zo Zlína. Vôbec po prvýkrát v 30-ročnej histórii samostanej českej ligy nie sú Berani Zlín v Extralige. No vďaka tomu sa po prvýkrát od roku 2007 mohlo odohrať valasské derby.

Na štadióne Luďka Čajky privítal Zlín minuloročného finalistu Chance ligy zo Vsetína. Naposledy sa v Zííne stretli vo februári 2007, keď trápiaci sa Vsetín pred pádom „do zabudnutia“ prehral u veľkého rivala 4:1.

Mnohí očakávali, že duely týchto klubov budú fanúšikov zaujímať. No len málokto by si trúfol predpovedať skutočnosť. V Zlín na 7-tisícovom štadióne hlásili vypredané! Domáci fanúšikovia ale z výsledku nadšení neboli. Zlín prehral 0:2 a Vsetín je aj po 4. kole na čele so 100-percentnou bilanciou. V zápase sa na strane víťazného tímu objavil aj slovenský útočník Peter Lichanec. Ako hráč prvej formácie ale tentokrát nebodoval.

Ešte pred zápasom sa „predviedli“ aj „fanúšikovia“

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený PSG Berani Zlín (@hokejzlin)

Zdroj: Beranizlin.cz | Foto: Instagram/Beranizlin, Instagram/ROBEVsetin