SSC Neapol s naším kapitánom Marekom Hamšíkom musí urýchlene vyriešiť problém na brankárskej pozícii. Po uplynulej sezóne sa v klube rozlúčili s veteránom Pepem Reinom a rozhodli sa pre kúpu Alexa Mereta.

Mimoriadne talentovaný 21-ročný brankár prišiel z Udinese Calcio na ročné hosťovanie s tým, že budúci rok sa za 22 miliónov stane natrvalo hráčom Neapola. Bohužiaľ, pri jednom z predsezónnych tréningov si zlomil ruku a jeho liečenie si vyžiada poriadne dlhú dobu.

Preto sa Neapol rozhliada po náhrade. Tou mohol byť podľa viacerých správ skúsený Mexičan Guillermo Ochoa zo Standardu Liege. K dohode však nedošlo a Neapol sa musí obzerať iným smerom. Taliansky klub však už zrejme svoju náhradu za zraneného Mereta našiel.

Podľa slov agenta Simona Mignoleta je Neapol blízko k zisku jeho klienta. Prestupu by sa nebránil ani samotný 30-ročný gólman Mignolet: “Mignoletovi sa Neapol páči a tento záujem nie je nič nové. Neapol sa už zaujímal o Mignoleta v predchádzajúcich prestupových oknách. Vzhľadom k tomu, že sa trh o niekoľko dní uzavrie, predpokladám, že budú musieť čoskoro urobiť krok, aby sme mohli pokračovať v rokovaniach a mohli sa dohodnúť,” narážal Mignoletov agent Nico Vaesen na fakt, že Neapol ešte nepredostrel jeho klientovi konkrétnu zmluvu.

Ak chce Neapol získať brankára, bude sa musieť poponáhľať. Prestupové obdobie v Taliansku totiž končí 17. augusta.

Zdroj: Squawka.com | Foto: Twitter