Táto sezóna je pre fanúšikov Arsenalu ako zo zlého sna. V tabuľke Premier League zaostávajú za elitou na 10. mieste a boj o Ligu Majstrov sa zmenil na boj aspoň o Európsku ligu. Náplasťou by bol snáď úspech v tohtosezónnej edícií druhej najlepšej európskej pohárovej súťaže.

Arsenal má vo svojom tíme viacero zvučných mien veľkej kvality. Aubameyang, Lacazette, Pépé, Torreira, Leno sú hráči svetových kvalít. Nadupaná ofenzíva však v tejto sezóne zaostáva za očakávaniami a ideálne to nie je ani defenzívnom štvorbloku. Pre fanúšikov prišla ďalšia nemilá správa.

Brazílsky obranca David Luiz totiž predĺžil zmluvu s “Kanoniermi” o ďalší rok. A hoci sa v zápase proti Manchestru City totálne ponížil vyrobenou chybou a vylúčením, technický riaditeľ Arsenalu si jeho prítomnosť nevie vynachváliť. “David je pre nás skutočne dôležitým hráčom. Odohral za náš klub v tejto sezóne najviac zápasov a bol veľmi dôležitým článkom tímu. Jeho prihrávky, komunikácia s tímom na ihrisku a mimo neho pomáha každému,” vyjadril sa Brazílčan Edu.

O niečo menej radosti mali z predĺženia zmluvy fanúšikovia Arsenalu, ktorí to na sociálnej sieti Twitter poriadne “roztočili”. Negatívne statusy a komentáre reagujúce na tento krok sa rátajú na desiatky. Zosmiešnenie a hnev sú najčastejšie emócie, ktoré lomcujú týmito fanúšikmi. Ponúkame vám statusy niektorých z nich.

Zdroj: BBC.com | Foto: Twitter