Už ubehlo päť rokov od neskutočného dokráčania Leicestru k titulu v Premier League. Odvtedy sa stali “líšky” stabilným celkom hornej polovice tabuľky, pričom v aktuálnom ročníku majú predpoklady umiestniť sa v TOP4, a teda po druhýkrát si zahrať LM, ktorá im v predošlej sezóne ušla v poslednom kole. Do nej by mohli vstúpiť aj s ich niekdajším hráčom.

Jeho meno síce vyvolávalo v ostatnom období skôr posmešky, no Jesse Lingard sa po odchode z Manchestru United formou hosťovania do West Hamu skvele rozohral a na konte má tri góly v štyroch stretnutiach. 28-ročný ofenzívny stredopoliar tak pomaly, ale isto, dáva zabudnúť na “zlé časy”, vinou ktorých sa už takmer dva roky neocitol v anglickom drese, ktorý si obliekol predtým 24 krát.

A práve on by sa mohol podľa anglických médií vrátiť do Leicestru, kde (hoci si to sotva niekto pamätá) v minulosti pôsobil. Bolo to totižto ešte v sezóne 2012/13, keď za Leicester nastúpil do piatich zápasov. V tom čase len 19-ročný mladík v druhej najvyššej súťaži hosťoval. Lingardova aktuálna cena sa má pohybovať okolo desiatich miliónov eur, čo je v jeho dobrej forme pomerne prijateľná čiastka.

Zdroj: Transfermarketweb.com | Foto: Twitter