Vzhľadom k tomu, že olympijského turnaja v Pekingu sa nezúčastnia hráči z NHL, a rovnako tak nebude povolený štart ani športovcom, ktorí nie sú očkovaní proti COVIDu-19, trénerom sa do istej miery obmedzili ich možnosti. Niektorým viac, iným menej.

Slovensku tento krok, paradoxne, môže pomôcť, pretože v zamorí nemáme zďaleka toľko svojich hviezd ako veľmoci. A aj vďaka tomu sa do nominácie na olympiádu dostal 22-ročný hokejista Michaloviec Pavol Regenda. Hráč, ktorý mnohým fanúšikom nie je veľmi známy, no o to viac prekvapí „neznalých“ jeho minulosť.

Michalovský rodák si zahral v rodnom meste už ako 13-ročný za dorast (U18), ako 14-ročný v druhej dorasteneckej lige šokoval takmer dvomi bodmi na zápas. To mu otvorilo cestu do extraligovej Spišskej Novej Vsi, skúsenosti zbieral aj v projekte U18 a pred dovŕšením dospelosti mieril do zahraničia.

Dva roky hral najvyššiu juniorskú súťaž vo Švédsku, rok vo Fínsku za slávny Jokerit. V lete 2020 sa vrátil domov a okamžite sa stal ťahúňom svojho materského klubu v našej Extralige, čo mu prinieslo i miestenku do reprezentácie, napríklad i na Nemecký pohár. V aktuálnom ročníku má skvelú bilanciu 10+22 v 35 dueloch a atakuje TOP10 produktivity súťaže. Urastený 192 centimetrov vysoký krídelník síce nepatrí medzi hviezdy nášho výberu, no o to väčšiu motiváciu bude mať ukázať, že do Číny nepoletí náhodou.

Zdroj: Eliteprospects.com | Foto: Instagram/Dukalmichalovce (1) (2)