Nie je nič neobvyklé, keď sa do ideálnych zostáv sezóny či polsezóny dostávajú hráči zvučných mien. Predsa len, je jednoduchšie zaradiť do vybranej spoločnosti automaticky dlhoročné opory Realu Madrid, FC Barcelony, Bayernu, Manchestru City či Liverpoolu, ako si všimnúť vyzdvihnúť rozdielového hráča “tuctového” tímu.

Podľa hodnotení slávneho portálu Whoscored.com sa však do vybranej spoločnosti dostávajú často aj menej známe postavy. Dobrým príkladom je aj ideálna jedenástka jesennej časti Ligy Majstrov UEFA. Tradične najvyššie známky dostali ofenzívne esá, veď najlepším obrancom sa stal Jasé Gayá z Valencie, hoci celkovo je až dvadsiaty.

Pre ideálnu jedenástku sme zvolili tradičné rozostavenie 4-3-3 a nenachádza sa v ňom žiadny hráč obhajcu trofeje z Liverpoolu, pričom v základnej jedenástke sú futbalisti z deviatich klubov, dvoch zástupcov majú len FC Barcelona a Bayern Mnichov. Medzi menej známe postavy patria napríklad obranca Atalanty José Luis Palomino, pravý obranca Achraf Hakimi hosťujúci v Dortmunde či Houssem Aouar z Lyonu.

Ideálna jedenástka na základe hodnotenia

Do TOP zostavy napriek veľmi vysokému hodnoteniu nemohli byť zaradený celkovo štvrtý Harry Kane (8,08), Rodrygo (7,91), Mbappé (7,89) či Depay s Di Maríom (7,84).

Zdroj: Whoscored.com | Foto: Twitter, Chosen11