Slovenský obranca Zdeno Chára je muž veľkých momentov. Nie len pri bitkách alebo ochrane svojich spoluhráčov, ale aj v pekných gestách. Chára prišiel pred zápasom s Philadelphiou Flyers za Keithom Yandleom, aby mu osobne pogratuloval.

Tento rekord 35-ročného amerického obrancu sa týka počtu odohraných zápasov v NHL bez prerušenia. Yandle v nočnom zápase proti Chárovmu New Yorku Islanders nastúpil na svoj 965. zápas bez prerušenia a tým zlomil historický, 35 rokov starý rekord, ktorý držal Doug Jarvis (1987).

Yandle mal behom svojej úchvatnej série aj kusisko šťastia. V októbri 2019 sa v drese Floridy nezmestil na úvod sezóny do zostavy, avšak bol pripraveným náhradníkom. Kvôli zraneniam spoluhráčov bol však do tímu povolaný a vďaka svojim dobrým výkonom pokračoval v tíme ďalej, aby mohol dokonať to, čo začal.

Viac ako 900 zápasov v rade v NHL odohrali aj brilantní útočníci Patrick Marleau a Phil Kessel, ktorí svoju sériu držia naďalej. Novým „železným mužom NHL“ sa teda stal Keith Yandle, ktorému Chára športovo pogratuloval a vzdal hold. Rešpekt obidvom rekordmanom a verme, že aj Chárovi sa podarí zlomiť obrovský rekord, ku ktorému potrebuje už len pár zápasov. <—-

Zdroj: Irozhlas/sport/hokej/ | Video: Twitter/NHL, Twitter/Isles on MSG+