Kluby NHL majú široké možnosti výberu hráčov po celom svete. Aj preto niet divu, že je pre každého úspechom pôsobiť v tíme čo i len ako záskok, či pendlovať medzi NHL a AHL. Šancu vrátiť sa do Národnej hokejovej ligy dostal aj už bývalý hráč Slovana Bratislava.

Na začiatku sezóny tímy z NHL pravidelne organizujú tzv. prípravné kempy, kde si povolajú viacerých hráčov, ktorí prechádzajú sitom. Po kempe sa následne rozhodnú, či dajú danému hráčovi šancu v prvom tíme, pošlú ho skrz dvojcestný kontrakt do AHL, alebo sa s ním nadobro rozlúčia.

Absolvovať prípravný kemp dostal najnovšie možnosť aj bývalý hráč Slovana Bratislava Simon Després. Dvadsaťšesťročný obranca strávil minulú sezónu v hlavnom meste Slovenska. V 44 zápasoch nazbieral 11 bodov za 4 góly a 7 prihrávok. Pripísal si aj 84 trestných minút.

S Kanaďanom podpísal skúšobný kontrakt Montreal Canadiens. O riadnu zmluvu tak bude musieť bojovať v prípravnom kempe. Després nie je žiadnym nováčikom a v NHL má za sebou 193 zápasov základnej časti v dresoch Pittsburghu a Anaheimu so 43 bodmi. V play-off zasiahol do 29 stretnutí. Táto možnosť pre neho znamená reštart jeho kariéry v zámorskej profilige, kde mu jeho situáciu skomplikovali zranenia (otras mozgu) a Anaheim ho vykúpil zo zmluvy, ktorú mal podpísanú na 5 rokov v hodnote osemnásť a pol milióna dolárov.

Zdroj: sportsnet.ca, eliteprospects.com | Foto: Twitter