miroslav satan

Slovenským hokejistom sa v príprave mimoriadne darí, sériu šiestich víťazstiev si už dlho nepamätáme a aj preto očakávania fanúšikov pred dánskym šampionátom narastajú. Konečnú nomináciu by mal Miroslav Šatan oznámiť v nedeľu, do hry sa nečakane vrátilo meno Tomáša Záborského.

„V hre je aj účasť Záborského, musí sa ale vo Fínsku podrobiť vyšetreniu. Či bude môcť hrať, to sa rozhodne v nedeľu. Na jeho rozhodnutie určite bude vplývať aj zdravotný stav,“ povedal pred novinármi Šatan po víťaznom zápase s Francúzskom. Práve na zlom zdravotnom stave, ale aj neochote reprezentovať v minulosti mnohokrát stroskotala účasť Záborského na Majstrovstvách sveta.

V národnom drese sme ho naposledy videli ešte v sezóne 2013/2014. Hoci Tomáš už nie je takým vyhláseným kanonierom ako v minulosti, stále má čo našej reprezentácii ponúknuť, obzvlášť keďže v útoku nás tlačí topánka. V aktuálnej sezóne zaznamenal v kvalitnej fínskej SM Liige v tíme Tappara Tampere v 58 zápasoch 10 gólov a 13 asistencií, v play-off pridal ďalších 8 bodov (2+6).

tomas zaborsky

Zdroj: Hokejportal.net | Foto: Facebook