Každoročne sa tímy pripravujúce na Majstrovstvá sveta musia popasovať s rôznymi ospravedlnenkami či zraneniami. V slovenskom výbere obzvlášť, no tento rok sa nášmu tímu darí vyhýbať ospravedlneniam a nebyť zranení, mohla slovenská zostava budiť ešte väčší rešpekt, ako je tomu teraz!

Názor redaktora | Už teraz je zostava nášho tímu veľmi silná. Svedčia o tom aj výborné výkony v príprave pred Majstrovstvami sveta. Síce hneď na začiatku dostali príučku od Švédov, ale potom sa ich výkony zlepšili. Samozrejme, môžu za to aj noví hráči v tíme a hlavne posily zo zámoria Jurčo, Sekera a Jaroš, ktorí dodali mužstvu potrebnú kvalitu. Spoza mora mohol náš tím posilniť ešte Peter Cehlárík, ale pre zlý zdravotný stav sa na šampionáte nepredstaví. Takisto pre zdravotné problémy v Dánsku neuvidíme ani ďalšieho ostrostrelca Tomáša Záborského. No aj napriek tomu zostava Slovenska vyzerá veľmi sľubne.

Ale ani to nemuselo byť všetko, nebyť niekoľkých ospravedlnení. Tento rok sa do play-off NHL dostali len Tomáš Tatar, Zdeno Chára, Marko Daňo a Peter Budaj. Zvyšní Slováci hrajúci v Národnej hokejovej lige sa do bojov o Stanley Cup nedostali. Takže reprezentačný dres si na tohtoročných MS mohli ešte obliecť Gáborík, Pánik, Hrivík a Halák, no ani jeden zo spomínanej štvorice sa na šampionáte nakoniec nepredstaví.

Gáborík s Hrivíkom pre zranenie a Pánik s Halákom pre osobné dôvody. Špecifickými prípadmi sú dlhodobo zranení hráči Marián Hossa a Martin Réway. Réway sa síce už vrátil do zápasového kolotoča, no stále to nebolo ono. Za bratislavský Slovan odohral 18 zápasov so ziskom piatich bodov za jeden presný zásah a štyri asistencie.

U jedného z najlepších slovenských hokejistov v histórii Mariána Hossu nie je isté, či sa ešte vôbec k hokeju vráti. Z európskych súťaží mohli Ramsayho a Šatanov výber posilniť ešte momentálne asi najlepší center na Slovensku Marek Viedenský, ktorý sa pre zranenie nemôže predstaviť na šampionáte.

Pre zranenie nemôže slovenský tím posilniť ani hviezda z pjongčanskej olympiády a z minuloročných Majstrovstiev sveta Peter Čerešnák. Určite aj bratia Hudáčkovci by boli skvelým prínosom pre naše mužstvo. Keď sa pozrieme na výborný herný prejav nášho mužstva z prípravy, plus tieto hviezdne mená, tak by reprezentanti s dvojkrížom na hrudi určite patrili k horúcim adeptom na medailu.

Foto: Twitter