V roku 2016 sa svet rozlúčil s veľkou legendou boxu Muhammadom Alim. Muž, ktorý sa behom 2. sv. vojny narodil pod menom Cassius Marcellus Clay Jr., skrátene Cassius Clay, však behom života taktiež pomáhal chudobným, bol aktivistom bojujúcim za rôzne veci a taktiež za sebou zanechal určité posolstvo v podobe výrokov.

Jedným z tých úplne najzaujímavejších je výrok: „Najväčšou výzvou v živote nie je zdolanie obrovskej hory, ale kamienok v podrážke.“ Na pohľad sa to zdá ako nezmysel, veď predsa len, zdolanie tej hory je oveľa náročnejšie.

Tento výrok sa dá však chápať v širšom ponímaní, a to tak, že sa často trápime či pozastavujeme nad maličkosťami (drobnými problémami, malými nezdarmi, zanedbateľnými krivdami z minulosti), ktoré by sme mohli ľahko hodiť za hlavu či vyriešiť, po čom by sa nám naša hlavná výzva či hlavný cieľ stali oveľa dostupnejšími a reálne dosiahnuteľnými. Niekto si to vysvetlí zjednodušene frázou „prvý krok je najdôležitejší“.

Muž, ktorý získal ako 18-ročný zlato na olympiáde a následne vyhral svojich prvých tridsať profesionálnych profesionálnych zápasov asi vedel, prečo to vyslovil. Alebo?

Zdroj: Quoteinvestigator.com | Foto: Twitter