Dnes v noci (16.12.2021) proti sebe v NBA (National Basketball Association) nastúpili celky Oklahoma City Thunder a New Orleans Pelicans. Domáci viedli väčšiu časť zápasu, v druhej štvrtine dokonca o 12 bodov 49:37. Hostia však stále držali krok v zápase a už v tretej štvrtine dokázali manko zmazať, dokonca zápas otočiť vo svoj prospech.

Oklahoma City Thunder viedla pred záverečnou štvrtinou o tri body, 78:75. Štvrtá a posledná štvrtina nám priniesla nervydrásajúcu bitku, v ktorej sa vedenie jedného či druhého tímu striedalo ako na hojdačke. Do záverečného klaksónu nebolo jasné, kto zápas vyhrá. Tieto dve mužstvá sú posledné vo svojej konferencii, no paradoxne nám priniesli veľký zážitok z hry práve týmto dramatickým zápasom.

Koniec zápasu sa blíži a prišiel čas pre najväčšie hviezdy oboch tímov. Stav je 107:110 pre Pelicans, 3 sekundy do konca a domáci potrebujú „trojku“. Loptu si berie výborný basketbalista Shai Gilgeous-Alexander a z úctyhodnej vzdialenosti dáva kôš za 3 body a zdá sa, že zápas dospeje do predĺženia. To čo však nasledovalo potom nemá obdoby. Do konca riadneho hracieho času ostávalo niečo okolo 1.4 sekundy, na rozohrávku + zakončenie!

Rozohrávka prebehla a loptu dostal Brandon Graham, hviezda New Orleans Pelicans. Z nepripravenej pozície to skúsil skoro cez celé ihrisko, diváci a hráči len s vypätím pozerali ako to skončí. Na podiv všetkých v aréne sa hod skončil úspešne. Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou. Po tomto momente nastala u hostí explózia radosti a nikto tomu nemohol uveriť, azda ani sám Graham. Hostia vyhrali 110:113. Krásny zápas, perfektný záver a reklama na kvalitný basketbal.