Timothy Liljegren je nádejný švédsky zadák, ktorý bol počas tohtoročného draftu NHL vybraný zo 17.miesta Torontom. Podľa nášho redaktora mal byť ale vybratý na treťom mieste, z ktorého si Dallas Stars vybral fínskeho obrancu Mira Heiskanena!

Timothy Liljegren je 18-ročný švédsky obranca, ktorý svoje kvality ukazuje už 4 roky, kedy za dorast Rögle BK v 27 zápasoch nazbieral 41 bodov. O dva roky na to sa objavil ako 16-ročný v prestížnej SHL a v 19 zápasoch za Rögle BK si pripísal 5 bodov za 1 gól a 4 asistencie. To je na 16-ročného obrancu slušná bilancia v tak kvalitnej lige. V lete 2016 sa zo zámoria ozývalo, že bude draftovaný do tretieho miesta, keď sa perfektne ukázal na Memoriále Ivana Hlinku v Bratislave. Následne ho ale pribrzdilo zranenie, kvôli ktorému nestihol začiatok uplynulej sezóny.

Podľa názoru nášho redaktora mohol byť aj napriek tomu draftovaný napríklad na treťom mieste. Po zranení sa v uplynulej sezóne najskôr rozbiehal v juniorke Rögle BK, kde v 12 zápasoch nazbieral 7 bodov. V playoff pridal 3 štarty a pripísal si 5 bodov. Následne si ho Rögle stiahlo k mužom do SHL, kde mal v 19 zápasoch bilanciu 1+4. Rögle ho potom poslalo na hosťovanie do Timry IK, kde si odkrútil len 5 zápasov v ktorých si pripísal jednu asistenciu.

V uplynulej sezóne toho teda veľa nenahral, ale to nemení nič na tom, že Liljegren je perfektným ofenzívnym obrancom. Preto je zaujímavé, že bol draftovaný Torontom Maple Leafs až zo 17.miesta. Pre Toronto, kde pôsobia prevažne mladíci, bude Liljegren určite obrovskou posilou a v blízkej budúcnosti sa môže usadiť v zostave prvého tímu.

Foto: Twitter | Video: YouTube