31-ročný niekdajší najdrahší hráč planéty Gareth Bale mohol mať našliapnuté získať jedného dňa aj Ballon d´Or. V drese Tottenhamu predvádzal niekoľko rokov skvelé výkony a predovšetkým v sezónach 2011/12 a 2012/13 to bol práve on, kto dokázal prakticky sám rozhodovať zápasy v prospech severolondýnskeho celku. Ani v Reale Madrid nezačal vôbec zle.

Niekoľko sezón boli Ronaldo, Benzema a Bale považovaní za možno najlepšie ofenzívne trio sveta na klubovej úrovni. Nebyť častých zranení waleského krídelníka, možno toho mohol dokázať ešte oveľa viac, hoci len ťažko povedať, či by dokázal otriasť dominantným postavením Cristiana Ronalda.

Ostatné dve sezóny boli v jeho prevedení ale veľkým sklamaním. K častým zraneniam sa pridala údajná nedôvera, ba dokonca konflikty medzi ním a Zidanom. V drese Walesu ale vedel pomerne slušne zahrať a tak nebolo ťažké chápať fanúšikov Tottenhamu, keď sa ich niekdajší talizman vrátil, ako to údajne v minulosti sľúbil.

bale real madrid

Návrat do Londýna, do “svojho” Tottenhamu, teda na miesto, kde sa stal napríklad hráčom sezóny Premier League, bol podaním záchrannej vesty. Bale mal šancu ukázať, či na to má, či mu v Madride krivdili, či jeho zlé výkony a nedostatok herného priestoru boli jeho vinou. Nutno dodať, že zrejme neexistoval miesto, kde by sa mohol predviesť viac, ako práve v drese Kohútov.

Jasnom voľbou v ofenzíve boli Harry Kane a Son Heung-Min. Ale kto by bol ideálny na doplnenie ofenzívneho trojlístku? Lucas Moura, Steven Bergwijn aj Erik Lamela sú na pomery Premier League nadpriemernými hráčmi, avšak ani jeden z nich nemal (a ani nemá) stabilne tak dobrú formu, aby ich nemohol Bale v optimálnej forme hravo posadiť na lavičku. Dokonca mal výhodu aj v tom, že klub bol zaťažený extrémne nabitým programom a štyri mesiace nepretržite hral dva zápasy týždenne. Dosť času na získanie formy, na zohranie sa, na preukázanie svojho potenciálu.

Realita je avšak trpká. Mourinho priznal, že ak by Bale svojimi výkonmi a morálkou na tréningoch presvedčil, jeho minutáž mohla byť oveľa vyššia. A bilancia štyri strelené góly v pätnástich vystúpeniach? A to po jednom do siete Brightonu, dvoch druholigistov, plus jeden z penalty proti LASK Linz? Žiadna sláva, navyše, ani výkonmi nepresvedčil, pričom Mourinho mu dokonca zveril aj exekúciu priamych kopov. Hold, zrejme aj skalní fanúšikovia Tottenhamu a samotného Walesana musia uznať, že už nikdy na svoju najlepšiu formu nenadviaže. To je zlou správou aj pre Realu, pretože zmluvou s ním je Bale viazaný až do júna 2022.

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter, Giphy.com